Baseny i aquapark Hajduszoboszlo

0
5245

Baseny i aquapark Hajduszoboszlo to niezwykle popularne wśród naszych Rodaków uzdrowisko na Węgrzech. Znane nie tylko ze swoich termalno-leczniczych wód, ale także z ogromnego kąpieliska i dużego aquaparku. Co roku przyciąga rzesze spragnionych wypoczynku i wodnych atrakcji turystów.

Historia Hajduszoboszlo

Hajduszoboszlo jest położone we wschodniej części Węgier, w odległości 20 kilometrów od Debreczyna. Uzdrowisko swoją popularność zyskało dzięki odkryciu wód termalnych o zdrowotnych właściwościach.

Baseny termalne hajduszoboszlo
Baseny termalne hajduszoboszlo to jedna z wielu atrakcji turystycznych jakie znajdziemy na Wędrzech.

Odkryto je całkiem przypadkowo, w 1925 roku podczas odwiertów głębinowych. Wówczas to nastąpił rozkwit Hajduszoboszlo jako kurortu uzdrowiskowego, gdzie dziś ściągają tłumy urlopowiczów na letni wypoczynek.

Jest tu wszystko czego oczekuje przeciętny turysta – od gwarantowanej pogody i rozbudowanej bazy noclegowej, przez liczne baseny umiejscowione na ogromnym terenie aquaparku, ze zjeżdżalniami dla najmłodszych, mnóstwo knajpek z jedzeniem, winiarnie, boiska do gier zespołowych i tenisa, po ukwiecone skwery idealne do spacerowania oraz jeziorko, gdzie można wypożyczyć łódkę lub rower wodny.

Atrakcje w Hajduszoboszlo

Baseny Hajduszoboszlo to dobre miejsce dla ludzi którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, ale także i tych którzy chcą po prostu odpocząć na leżaku przy basenie.

Zobacz jak w praktyce wyglądają atrakcje w parku wodnym Hajduszoboszlo:

Kurort oferuje także propozycje bardziej kulturalne w postaci różnych festiwali, które odbywają się tu przez cały rok – m. in zawodów hippicznych, Festynu Dań ekologicznych i Wina, Zlotu Miast Hajduckich, Karnawału na Kąpielisku, Festiwalu na Kąpielisku, Igrzysk Rycerskich, Dni Dixieland czy Weekendu Muzyki Folklorystycznej. Wieczorami można tu posłuchać muzyki na żywo lub skorzystać z innych przygotowanych dla turystów atrakcji.

Aquapark hajduszoboszlo
Aquapark hajduszoboszlo to doskonałe miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi.

Aquapark Hajduszoboszlo

Aqupark Hajduszoboszlo to największe tego typu kąpielisko w Europie Środkowej. Na jego terenie znajduje się odkryty aquapark z basenami i zjeżdżalniami, sztuczną falą, zamkami oraz placami zabaw dla najmłodszych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć szerokiej oferty gastronomicznej z różnymi lokalami wydającymi dania lokalnej i światowej kuchni. Nikt głodny nie będzie, a ceny w lokalach nie przyprawiają o zawrót głowy.

Największą popularnością cieszy się sztucznie wybudowany fragment wybrzeża, wraz z piaskiem, latarnią morską oraz ogromnym basenem.

Nic mu nie ustępuje także tutejszy aquapark z basenami ze sztuczną falą oraz z bąbelkami, basenami treningowymi i brodzikami dla dzieci. Dla miłośników ekstremalnych doznań zostały przygotowane zjeżdżalnie, których obecnie jest dziewięć – Cztery tory, Kamikaze, Zjeżdżalnia wodna, Czarna dziura, Szalona rzeka, Wielka zjeżdżalnia i te najnowsze czyli: Wielka dziura, Tornado i Niagara.

Dopływ adrenaliny jest gwarantowany.

Oprócz tego na terenie aquaparku jest ścianka wspinaczkowa, boisko do gry w siatkówkę plażową, możliwość gry w tenisa stołowego oraz animacje dla gości. Można tu też wypożyczyć strój kąpielowy, przechować cenne przedmioty i zbędne bagaże, wypożyczyć leżak czy przebrać się w kabinie – za dodatkową opłatą. O wszystkim pomyślano.

Baseny hajduszoboszlo
Baseny termalne Hajduszoboszlo i wspaniałe SPA to atrakcja dla rodzin z dziećmi / Sprawdź cennik atrakcji.

W basenach wybudowanych głównie z myślą o dzieciach umieszczono ciekawe elementy – takie jak zamki z mostami i wieżami, posągi zwierząt czy łódki ze zjeżdżalniami.

Aquapark Hajduszoboszlo na powietrzu jest otwarty sezonowo – od maja do września.

Bilety i ceny w Hajduszoboszlo

Wejście do Aquaparku jest płatne. Aby się tu udać trzeba najpierw wykupić bilet na kompleks basenowy, a potem dodatkowo wykupić wejściówkę – opaskę na ramię.

Cena takiej całodniowej przyjemności to 3400 HUF w sezonie i 2900 HUF poza nim, na duże zjeżdżalnie. Na mini zjeżdżalnie lub dla osoby towarzyszącej to koszt 1900 lub 1500 HUF poza sezonem. Po godzinie 16 jest taniej – 2500 (2100 poza sezonem) HUF na duże zjeżdżalnie, a na mini 1600 (1200 poza) HUF.

Cennik nie jest zbyt wygórowany.

Więcej na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie Aquakarku www.hajduszoboszlo.hu

Jeszcze jeden film obrazujący moc atrakcji na basenach termalnych w aquaparku Hajduszoboszlo:

Aqua Palace

To z kolei oddany do użytkowania w 2010 roku kompleks krytych basenów.

Obiekt ten jest czynny przez cały rok.

W Aqua Palace oprócz kąpieli w jednym z ośmiu basenów tematycznych, odwiedzający mogą skorzystać tu także z oferty odnowy biologicznej oraz zajęć sportowych. Są tu także sauny (fińska, parowa i na podczerwień), prywatne łaźnie, pokoje relaksacyjne i gabinety masażu.

Obiekt również oferuje lokale gastronomiczne.

W Aqua Palace są oczywiście także zjeżdżalnie, możliwość surfowania i zajęcia z wodnej gimnastyki.

Baseny tematyczne

Najciekawsze są jednak tematyczne baseny:

Jeden z nich – Pavai jest poświęcony historii tego miejsca, gdzie na fotografiach można zobaczyć pierwszych kuracjuszy i różne wydarzenia, które miały miejsce w Hajduszoboszlo.

Z kolei inne oddają klimat groty lodowej, jaskini, morza czy tropików. Każde z nich zostało tak urządzone, by możliwie jak najbardziej realistycznie oddać wrażenie prawdziwej flory i fauny, danego miejsca. Basen o wdzięcznej nazwie Rzym, stara się przywołać klimat starożytnych włoskich łaźni, z kolei Ganges przenosi nas w zupełni inny rodzaj kultury z dalekiego wschodu. Natomiast podczas kąpieli w Filmowym basenie możemy obejrzeć puszczane ze specjalnych projektorów krótkie filmiki.

Cennik w Aqua Palace

Bilet dobowy do Aqua Palace dla osoby dorosłej w letnim sezonie kosztuje 3900 forintów (plus weekendy i święta) i odpowiednio 3300 forintów poza sezonem (od 1.01 do 30.06 i od 1.09 do 31.12). Dla dzieci do lat siedmiu bilet kosztuje 1700 HUF i 1200 HUF poza sezonem. Ze zniżki skorzystać mogą także studenci, którzy zapłacą za bilet odpowiednio 2800 HUF i 2200 HUF poza sezonem. Wejście po godzinie 17-tej również jest nieco tańsze i tak osoba dorosła zapłaci 2800 (poza sezonem 2200) HUF, dzieci 1300 (800) HUF, a studenci 1900 (1400) HUF.
Można również skusić się na pakiet gold, który obejmuje wejściówki do Aqua Palace, na baseny termalne i odkryte oraz do Aquaparku. Jego koszt to 8000 HUF.

Hajduszoboszlo SPA

W Hajduszoboszlo właściwości odkrytej wody termalnej wykorzystuje się również w celach leczniczych i relaksacyjnych. W 2002 roku odremontowano cały kompleks SPA oraz powiększono gabinety zabiegowe i wyznaczono strefy odpoczynku. Wszystko po to by stworzyć idealne miejsce dla odpoczynku i rekonwalescencji.

Woda termalna w Hajduszoboszlo ma właściwości terapeutyczne, dzięki sporej zawartości chlorku sodu i chlorku amonu oraz innych, nie mniej cennych związków chemicznych (węglanów i azotanów) oraz pierwiastków (bromu, jodu, litu, żelaza i magnezu). Dzięki czemu można tu nie tylko zażywać lecznicze kąpiele, ale także wykorzystywać ją do zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Możemy skorzystać z kąpieli z obciążeniem, masaży podwodnych czy prostych masek błotnych na bazie tej leczniczej wody. Ma ona pomagać przy schorzeniach narządów rodnych, bezpłodności, chorób skóry i narządów wewnętrznych, problemów z układem ruchu czy układem nerwowym i moczowym, czy też przyspieszać procesy gojenia ran. W SPA możemy wybierać spośród ponad 40 zabiegów leczniczych, w tym okładów borowinowych, terapii dwutlenkiem węgla, ultradźwiękami czy światłem. Zalecane jest picie tej właśnie wody oraz wszelkie inhalacje. Jednym z popularniejszych zabiegów są także tradycyjne masaże – szwedzki, japoński, tajski, ajurwedyczny czy gorącymi kamieniami. Zazwyczaj towarzyszy temu aromaterapia.

Ceny SPA w Hajduszoboszlo

Najkorzystniej wykupić cały pakiet, oferowany przez np. nasz hotel. Wówczas oprócz samej wejściówki do kąpieliska, dostaniemy w cenie także masaże, zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne oraz wszelkiego rodzaju ćwiczenia i wizytę w saunie. Pakiety takie mogą być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb takich jak wzmocnienie, oczyszczenie czy rozluźnienie całego organizmu. Ceny pakietów rozpoczynają się od 80 euro wzwyż, w zależności od ilości zabiegów.

Można też oczywiście wykupić pojedyncze zabiegi, wówczas przykładowo za masaż podwodny zapłacimy jednorazowo 8 euro, tyle samo za okłady borowinowe czy kąpiel w elektrowannie. Wejście do basenu bąbelkowego to również cena 8 euro, z kolei za jonoferezę czy magnetoterapię zapłacimy za jednorazowy zabieg 7 euro. Tyle samo wyniesie nas inhalacja czy też sollux.

Mapa turystyczna Hajduszoboszlo

Zobacz jak dojechać do parku wodnego Hajduszoboszlo na aktualnej mapie:

ZOSTAW OPINIE

Dodaj komentarz
Twoje imię