Co warto zobaczyć na Fuerteventura

0
4221

Fuerteventura jest oddalona od kontynentu afrykańskiego ledwie o 100 kilometrów. To najbardziej płaska wyspa z archipelagu kanaryjskiego.

Znana jest przede wszystkim z niekończących się plaż oraz wiejącego wiatru, który umożliwia uprawianie różnego rodzaju sportów wodnych, z czego skwapliwie korzystają żeglarze, surferzy i kitesurferzy z całego świata.

Atrakcje turystyczne Fuerteventura
Atrakcje turystyczne Fuerteventura. Zabytki i ciekawe miejsca
Fuerteventura dzięki swojemu ukształtowaniu, licznym piaszczystym plażom oraz łagodnemu klimatowi jest jedną z najczęściej wybieranych miejsc na wakacje, szczególnie przez rodziny z dziećmi, ale nie tylko. Odnajdą się tu oczywiście miłośnicy sportów wodnych, plażowania, ale także amatorzy pieszych wycieczek. Sieć szlaków turystycznych na pewno nie zawiedzie, bo przykładowo najsłynniejsza trasa – Gran Recorrido liczy sobie ponad 150 km.

Rozbudowana struktura noclegowo – rozrywkowa dostarcza turystom wszystkiego, czego oczekują po udanym urlopie, a słońca, piasku i dobrego jedzenia z pewnością nie zabraknie.

Pora zacząć zwiedzanie Fuerteventury.

Zobacz jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć i zwiedzić będąc na tej kanaryjskiej wyspie.

Atrakcje turystyczne na Fuerteventura

Zacznijmy od jednego z najpopularniejszych parków narodowych.

Parque Natural Dunas de Corralejo

Park Narodowy Dunas de Corralejo to chyba najbardziej kojarzona atrakcja na Fuerteventura. Prawdziwy cud natury, gdzie na terenie ponad 2600 hektarów ciągną się piaskowe wydmy. Krajobrazy są tu prawdziwe pustynne, a najbardziej zachwyca kontrast pomiędzy jasną barwą piasku, a kolorem wód oceanicznych. To największy obszar wydm w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Punkt obowiązkowy, jeśli jesteśmy na Fuerteventura.

Zobacz na własne oczy jedno z najciekawszych miejsc na wyspie:

Idąc dalej.

Wiatraki na Fuerteventura

Kolejnym elementem kojarzącym się z Fuerteventura są wiatraki. Można je zobaczyć m. in w okolicy Villaverde, niestety nie są udostępnione zwiedzającym od środka. Możemy je podziwiać jedynie z zewnątrz. Dla zainteresowanych tego typu tematem w Tiscamanita jest muzeum wiatraków (El Centro de Interpretación de los Molinos de Tiscamanita), w którym dowiemy się nieco więcej o historii tych budowli.

Wiatraki na Fuerteventura
Wiatraki na Fuerteventura to tylko jeden z wielu elementów, które powodują, że zwiedzanie wyspy ma swój klimat.

Sama miejscowość Villaverde jest warta odwiedzenia przede wszystkim dla tunelu wulkanicznego – Centro Paleontologico Cueva del Llano który niegdyś był zamieszkiwany przez pierwotnych mieszkańców. Jego głębokość dochodzi do 6 metrów i 190 metrów długości. Drugim ciekawym punktem w Villaverde jest zabytkowa posiadłość Finca La Rosita, gdzie dawniej była farma tytoniu i kukurydzy, a obecnie utworzono tu muzeum oraz ogród botaniczny, sklep z lokalnymi wyrobami i zagrodę ze zwierzętami.

Stolica Fuerteventura

Stolica Fuerteventura to Puerto del Rosario. Jej centralnym punktem jest promenada Avenida Maritima – wokół której toczy się miejskie i towarzyskie życie. W Puerto del Rosario można zwiedzić Casa Museo de Unamuno, czyli muzeum poświęcone hiszpańskiemu filozofowi i poecie Miguel de Unamuno lub zobaczyć kościół Matki Boskiej Różańcowej – Nuestra Senora del Rosario.

Kilka obrazów o tym co warto zobaczyć w stolicy Fuerteventury:

Co wyróżnia stolicę na tle innych tutejszych miejscowości to fakt, że po mieście są porozsiewane współczesne rzeźby, zakupione przez władze, by uatrakcyjnić krajobraz. Warto zajrzeć także do Cafe Naufragio, gdzie na ścianach są pozostałości po rozbitym liniowcu American Star. Puerto del Rosario to także dobre miejsce dla imprezowiczów i amatorów nocnego życia.

Rejs na Islote de Lobos

Dużą atrakcją jest także rejs na pobliską wysepkę – Islote de Lobos, nazwaną od gatunku fok, które miały tu kiedyś swoje siedlisko. Wyspa ta jest idealnym wypadem dla miłośników trekkingu, którzy mogą spróbować podejścia na szczyt Caldera de la Montana.

Inni zapewne udadzą się na jedną z plaż, np. Playa la Concha z lazurową wodą.

Trzeba pamiętać, że cała wyspa jest pod ochroną i chodzimy tu tylko po wyznaczonych ścieżkach.

Całą okolicę da się radę przejść w nieco ponad dwie godziny.

Najpiękniejsze miasto na Fuerteventura

Miejscem wartym odwiedzenia jest także dawna stolica Fuerteventura – Betancuria, która jest uważana za najpiękniejsze miasteczko na całej wyspie. Warto tu zobaczyć świątynię Iglesia de Santa Maria ze jej barokowym ołtarzem i malowidłem Sądu Ostatecznego. Godne uwagi jest także muzeum archeologiczno – etnograficzne, które przedstawia codzienne życie Majos, czyli pierwotnych mieszkańców wyspy. Z kolei w Casa Santa Maria oprócz kawiarni i restauracji, można zaopatrzyć się pamiątki oraz lokalną ceramikę.

Wakacje z dziećmi na Fuerteventura

Jeśli chodzi o wakacje z dziećmi na Fuerteventura to największa atrakcją dla nich będzie z pewnością Park Oasis, gdzie mieszka 250 gatunków zwierząt na terenie wielkiego parku botanicznego z różnymi gatunkami roślin.

Dodatkową atrakcją jest możliwość karmienia zwierzaków (zakupioną karmą) oraz przejażdżka na wielbłądach. Ucieszy ich także wizyta w parku rozrywki Baku, gdzie można przez cały dzień pluskać się w jednym z wielu basenów i korzystać ze zjeżdżalni wodnych.

Na rodziny z dziećmi czeka tu także minigolf, kręgle oraz paintball. Niektóre dzieci może zainteresować wizyta w jednej z lokalnych serowarni, gdzie wytwarzany jest ser z koziego mleka. Fajnym wypadem może być także wyprawa do saliny (Las Salinas) gdzie dawniej pozyskiwano wodę pitną poprzez odsalanie oceanu. Jednym z atrakcyjnych wydarzeń na wyspie, które zdecydowanie zainteresuje najmłodszych będzie z pewnością Festiwal Latawców. Odbywa się on w drugi weekend października w Corralejo, do którego zjeżdżają się miłośnicy puszczania latawców. Ten niezwykły pokaz można oglądać także po zmroku, gdzie na niebie tańczą podświetlone modele.

Sporty wodne na Fuerteventura

Niekończące się piaszczyste plaże na Fuerteventura to tylko jedna z atrakcje jakie funduje nam ta wyspa kanarysjka. Właśnie dlatego, że linia brzegowa jest wystarczająco długa a ukształtowanie terenu wzmaga wiatr to wielu amatorów sportów wodnych przylatuje właśnie tutaj aby spróbować swoich sił w wielu różnych dyscyplinach sportów wodnych.

Sporty wodne na Fuerteventura
Sporty wodne na Fuerteventura to poza zabytkami i ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć i zwiedzić jedna z największych atrakcji turystycznych na wyspie i magnez dla wielu turystów poszukujących mocnych wrażeń!

Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne na Fuerteventura

Warto jeszcze obejrzeć ten filmik promujący wyspę w pięknych obrazach pokazując cały jej urok i możliwości na wakacyjny urlop i wczasy, które funduje nam ta wyspa

Na koniec.

Mapa turystyczna Fuerteventury

Aktualna mapa turystyczna Fuerteventury będzie Twoim przewodnikiem po wyspie dzięki, któremu bez najmniejszego problemu zlokalizujesz najważniejsze atrakcje turystyczne zabytki oraz ciekawe miejsca, które z pewnością zechcesz odwiedzić, zwiedzić i zobaczyć będąc już na miejscu:

ZOSTAW OPINIE

Dodaj komentarz
Twoje imię