Pomysł na Sylwestra

1
204

Sylwester – jeden, jedyny dzień w roku, kiedy przypadkowi przechodnie na ulicy są wyjątkowo mili i składają nam życzenia. To ostatnia doba odchodzącego roku, która jest hucznie świętowana i celebrowana w każdym zakątku naszego globu.

Praktycznie każdy stara się by Sylwester był niezapomnianym wydarzeniem. W końcu następny dopiero za rok…

Sylwestra spędzamy głównie w gronie przyjaciół, czy to na wyjeździe w góry lub nad morze, czy też na domówkach. Dużą popularnością cieszą się imprezy organizowane przez większe miasta, które są ogólnodostępne i bezpłatne. Jedynym ich mankamentem jest to, że przez kilka godzin spędzonych na zewnątrz możemy nieźle zmarznąć i na pewno nie są to imprezy dla ludzi nie znoszących tłumów i ścisku.

Pomysł na sylwestra
Pomysł na sylwestra 2018 / Zobacz gdzie spędzić sylwestra w tym roku. Czy warto wybać się w góry, nad morze czy na mazury?

Jeśli chodzi o wyjazdy to głównie wybieramy sylwestra w górach oraz nad morzem, jeśli chodzi o Polskę albo stolice europejskie takie jak Praga czy Berlin, jeśli spędzamy Sylwestra za granicą.

Oferty tanich lotów, które są obecne na rynku, jeszcze bardziej uatrakcyjniają wyjazdy i wyloty sylwestrowe.

Sprawdźmy zatem gdzie najlepiej spędzić Sylwestra w 2018 roku:

Sylwester w górach

Najwięcej wyjazdów, jeśli chodzi o okres sylwestrowy, odbywa się właśnie w kierunku polskich gór. Powodem jest z pewnością urok, jakie dają górskie, ośnieżone krajobrazy.

Sylwester spędzony na stoku wraz z innymi ludźmi, czy też w góralskiej chacie, przy suto zastawionym stole z pewnością ma dużo swoich zwolenników. Dodatkowym bonusem jest także fakt, że można spokojnie pojeździć na desce, czy na nartach parę dni przed samą imprezą sylwestrową, a zaraz po niej przyjemnie spędzić kilka dni w górach na odpoczynku.

Sylwester w górach z kuligiem

Atrakcje typu kulig, wspólne zjeżdżanie na sankach, czy bitwy na śnieżki przyciągają także rodziny z dziećmi. Od lat królową sylwestrowego szaleństwa w Polsce jest Zakopane. Jednak oferty są także chętnie wybierane z innych górskich, znanych miejscowości: Bukowiny, Krynicy, Szczyrku, Karpacza, Białki Tatrzańskiej i Szczawnicy oraz wielu innych.

Mnogość pensjonatów, hoteli i innych lokali organizujących przyjęcia i bale sylwestrowe, z pieczeniem prosiaka i tego typu atrakcjami nie brakuje. Inną opcją jest wynajem domku i samodzielne urządzenie imprezy, które wyjdzie w ostatecznym rozrachunku, dużo taniej.

Sylwester w górach z dziećmi, kuligiem konnym i innymi atrakcjami z pewnością pozostanie we wspomnieniach na długie lata!

Sylwester w górach
Sylwester w górach z dziećmi z kuligiem konnym! To nadzwyczajna atrakcja. Zima, śnieg, rodzina i fajerwerki!

Bawić się w Sylwestra można także po drugiej stronie naszego kraju.
Przenieśmy się więc teraz nad morze.

Sylwester nad morzem

Na Sylwestra można udać się także nad nasze polskie morze. Jest to opcja mniej popularna, niż zabawa w górach, ale ofert nie brakuje.

W większości znanych kurortów, w ośrodkach wczasowych, hotelach i gościńcach organizowane są przyjęcia sylwestrowe, zazwyczaj połączone z dłuższym pobytem. Oferty znajdziemy we Władysławowie, Łebie, Kołobrzegu, jaki i w większych miastach typu Gdańsk, Sopot, Gdynia – wówczas pobyt możemy połączyć z małym zwiedzaniem historycznych miejsc.

Z racji pogody i pory roku część rodzin z dziećmi wybiera lokal i ośrodki, z krytym basenem, gdzie najmłodsi będą mogli się wyszaleć a rodzice spędzić sylwestra w SPA.

Dla pań dużym plusem będzie wspomniane SPA, gdzie przed ostatnią nocą roku, będą mogły się zrelaksować i upiększyć. Podczas pobytu w tej części naszego kraju, warto korzystać z pogody i spacerować wzdłuż morza, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie – w końcu mamy dostęp do naturalnego jodu. Podobnie jak w przypadku Sylwestra spędzanego w górach tak i sylwester nad morzem może się przełożyć na wspólne świętowanie na prywatce, której można nadać jakiś motyw przewodni np. Ojca Chrzestnego, lat 80 czy innych. Każdemu według upodobań.

Sylwester nad morzem
Sylwester nad morzem spędzony na plaży! A może kąpiel w morzu dla morsów?

Wspomnieliśmy o sylwestrze dla rodzin z dziećmi a teraz coś dla singli:

Sylwester dla singli

Osobną kategorią są coraz popularniejsze zabawy organizowane dla osób szukających swoich drugich połówek. Przyjęcia w Sylwestra dla singli organizowane są w większych miastach Polski, w klubach i dyskotekach. Można spotkać także oferty z Mazur, gór i znad morza. Wystarczy wejść do sieci, i wpisując konkretną lokalizację wyszukać interesujących nas zabaw. Jak się organizatorzy chwalą, największy Sylwester dla singli jest organizowany w Poznaniu. Impreza przygotowywana jest już po raz dziesiąty, a tegorocznym motywem przewodnim będzie Gangsta Party.

Jeśli nie chcesz spędzać sylwestra w Polsce to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Sylwester za granicą

Jeszcze inną możliwością jest wyjazd za granicę, by świętować koniec roku. Można samemu zorganizować taki wypad lub skorzystać z ofert biur podróży.

Najczęściej wykupowane wyjazdy są do europejskich stolic: Rzymu, Paryża, Londynu, Pragi, Berlina, Wiednia czy Madrytu lub na narty, by przy okazji poszaleć na stokach Austrii, Słowacji, Czech czy we Włoszech.

Niesamowitym doświadczeniem jest z pewnością spędzenie Sylwestra w takich destynacjach jak Brazylia, Dubaj czy w Hong Kongu, jednak w tych przypadkach trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Aczkolwiek w dobie wyszukiwania tanich połączeń lotniczych i imprez organizowanych na ulicach czy plaży, można jakoś te koszty nieco obejść. Część osób wybiera też wypoczynek w ciepłych krajach, połączonych z zabawą Sylwestrową. Popularne są Wyspy Kanaryjskie, Madera, Karaiby (Kuba, Dominikana), Meksyk i Tajlandia. Z dziwnych lub raczej nieoczywistych miejsc w jakich można spędzić Sylwestra jest Oman, Laponia czy nawet Czernobyl.

Jeśli ciągle macie wątpliwości związane z tym gdzie jechać na sylwestra w 2018 roku to zapraszamy do komentarzy i dzielenia się pomysłami!

1 Opinia

  1. Gdzie? Do Zakopanego! Raz, że klimat górski idealnie wpasowuje się w to wydarzenie to dwa, że jadę z Party Camp na sylwestra w gwiazda wieczoru będzie Kordian 😀 na pewno znacie jego piosenkę Dziewczyna z gór <3

ZOSTAW OPINIE

Dodaj komentarz
Twoje imię