Nawigacja piesza GPS

Nawigacja piesza GPS to idealne rozwiązanie dla turysty, który uwielbia piesze wędrówki po lesie, rowerowe wypady po okolicy czy bardziej zaangażowaną turystykę pieszą. Solidna budowa, wytrzymałość oraz przystępna cena sprawią, że pokochasz to urządzenie. Sprawdź jaką nawigację turystyczną wybrać i kupić.

1
2104

Nawigacja piesza GPS (znana także jako nawigacja turystyczna) to urządzenie, które jest niezastąpione w czasie pieszych wędrówek, trekkingu, wspinania się na szczyty, a także – podczas jazdy rowerem czy wycieczce na grzyby.

Oczywiście, można podczas takich wypadów i aktywności używać map tradycyjnych. Wszyscy jednak wiemy, że to nie to samo. Przede wszystkim, nie zawsze można łatwo odnaleźć się na mapie. Poza tym – niekiedy po prostu nie ma dokładnych map rejonów, które odkrywamy. W takim wypadku stosowanie turystycznego GPS jest nie tylko dużym ułatwieniem, ale także zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Idąc dalej…

Jak wygląda nawigacja turystyczna?

Jaka nawigacja piesza będzie najlepsza
Jaka nawigacja piesza będzie najlepsza?
Nowoczesne nawigacje turystyczne dla pieszych do złudzenia przypominają… telefony komórkowe, jakie używaliśmy jeszcze jakieś 10 lat temu. Często wyposażone są w antenkę, a ich obudowa jest dość pękata i „toporna” .

Niech Was jednak nie zmylą te pozory.

Dzięki temu urządzenie jest nie tylko bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia, ale także mieści dużą baterię. Niektórzy producenci proponują bardzo proste rozwiązanie – ładowanie nawigacji zwykłymi bateriami AA. Zabieramy ze sobą na wyprawę kilka kompletów i nie musimy się martwić o to, że nawigacja nam się rozładuje

A, jak wiadomo, dzieje się to zawsze w najmniej odpowiednim momencie.

Jaką nawigację turystyczną wybrać i kupić?

Choć obecnie nawigacja turystyczna ma wiele podobnych funkcji, warto wiedzieć, czego nie może zabraknąć w wybranym modelu. Przede wszystkim, dobry GPS turystyczny powinien zapewniać możliwość zapisywania tras. Ponadto, duży, kolorowy ekran nie zawsze będzie świadczył o tym, że dany model jest lepszy od innych. Taki ekran pochłania dużo energii, dlatego w niektórych przypadkach czarno – biały ekran będzie dla nas znacznie lepszy.

Ranking najpopularniejszych nawigacji turystycznych:

Wybierz świadomie swoją nawigację pieszą GPS podpierając się naszym rankingiem:

Nawigacja piesza a nawigacja samochodowa

GPS turystyczny dla pieszych to spore ułatwienie!
GPS turystyczny dla pieszych to spore ułatwienie!
Różnic pomiędzy nawigacją samochodową a nawigację terenową jest kilka. Przede wszystkim, różni je obudowa – samochodowy GPS ma formę dużego ekranu dotykowego, który montuje się na szybie auta. GPS turystyczny z kolei, jak wspomnieliśmy, ma solidną, mocną obudowę i przypomina stary, dobry telefon komórkowy. Jest odporny na działanie takich czynników jak woda, kurz czy wstrząsy. Oba urządzenia mają wgrane różne mapy. Ponadto, nawigacja turystyczna, w przeciwieństwie do samochodowej, może być zasilana akumulatorkiem lub łatwo dostępnymi bateriami AA.

Przyznajmy – nawigacja turystyczna nie zawsze (a przynajmniej nie tylko!) ma nam służyć do odnajdywania drogi.

Dodatkowe funkcje nawigacji turystycznej

Uwielbiamy sprawdzać swoje osiągnięcia, sprawdzać, jak zachowuje się nasz organizm podczas wysiłku i… porównywać swoje dane z danymi innych użytkowników nawigacji turystycznych. Dlatego też urządzenia te bardzo często są wyposażone w funkcje, które mają nam to ułatwić.

Jakie dodatkowe funkcje można znaleźć w nawigacjach dla pieszych?

  1. Bezprzewodowa komunikacja z miernikiem tętna,
  2. Pomiar ciśnienia,
  3. Pomiar temperatury powietrza,
  4. Pomiar wysokości terenu,
  5. Silniejsza antena zapewniająca pracę także w trudnych warunkach (skały, zachmurzenie),
  6. Dodatkowe akumulatory,
  7. Bezprzewodowa komunikacja z innymi urządzeniami,
  8. Mapy topograficzne z trójwymiarowym podglądem rzeźby terenu (przyda się podczas wyprawy do lasu i dla grzybiarzy).

Warto też zwrócić uwagę na takie drobiazgi jak akcesoria do wygodnego przenoszenia nawigacji – smycze na rękę czy karabińczyki.

Nawigacja piesza GPS

Nawigacja terenowa do lasu dla grzybiarzy
Nawigacja terenowa do lasu dla grzybiarzy
Nawigacja turystyczna dla pieszych służy głównie tym, którzy pragną odkrywać i zwiedzać nowe tereny (nawigacja terenowa). Jednak urządzenie to posłuży nam nie tylko podczas zdobywania szczytów, przemierzania szlaków górskich czy po prostu pieszych wędrówek po atrakcyjnych turystycznie miejscach. Sprawdzi się także doskonale na krótsze wyprawy do lasu, na przykład dla grzybiarzy.

Nawigacja rowerowa

Tak zwana nawigacja rowerowa nie różni się zasadniczo dużo od nawigacji pieszej (turystycznej). Na potrzeby wypraw rowerowych urządzenie takie może być wyposażone w dodatkowe uchwyty, pozwalające na zamontowanie go na kierownicy. Pozostałe funkcje pozostają w zasadzie takie same.

I na koniec zerknijmy jaka jest aktualna cena nawigacji pieszej i zobaczmy, u jakich producentów szukać nawigacji turystycznej.

Producenci i cena nawigacji turystycznych

Nawigacje GPS dla turysty pieszego lub rowerowego znajdziemy w ofercie takich producentów jak Sygic, Garmin, Lark, Holux, MIO czy Medion.

Nawigacja turystyczna GPS Garmin Aktualna cena
Nawigacja piesza GPS MIO Aktualna cena

Rozpiętość cenowa nawigacji dla turysty jest bardzo duża. Znajdzie tu coś dla siebie osoba, która chce wydać na to urządzenie do 500 złotych. Do amatorskiego użytku i do pieszych wędrówek z pewnością kupimy GPS w cenie do 1000 złotych. Ceny najdroższych nawigacji mogą sięgać nawet 2500 złotych ale są to już sprzęty profesjonalne.

PS. Warto dodać, że wspomniane przez nas sprzęty nadają się też idealnie jako nawigacja do lasu a także jako nawigacja dla grzybiarzy. W końcu łączyć przyjemne z pożytecznym to stan idealny! Życzymy Wam wielu dalekich i udanych wycieczek. GPS dla turysty Wam w tym pomoże. Możecie wędrować spokojnie!

PRZEGLĄD RECENZJI
Wytrzymałość
Przydatność
Dodatkowe funkcje
Cena

1 Opinia

  1. Możecie się śmiać ale nawigacja dla pieszych sprawdza się nawet w głupim lesie podczas jazdy rowerem. Nie mówię o takim przydomowym lesie, który znamy ale jak ostatnio pojechaliśmy z mężem na mazury 200km od domu i tam jeździliśmy rowerem, długo bo była ładna pogoda i swawolnie straciliśmy orientację to gdyby nie gps w telefonie to byłoby ciężko. Więc nie trudno sobie wyobrazić będąc zapalonym turystą, że taka nawigacja przydaje się nawet profesjonalistom.

ZOSTAW OPINIE

Dodaj komentarz
Twoje imię