Prezent dla podróżnika i podróżniczki

Wybierając się w podróż nasz turysta z pewnością będzie potrzebował wsparcia. Bez względu czy będzie to wycieczka piesza, podróż rowerem czy motocyklem zawsze przyda się gadżet, który ułatwi i usprawni kolejne czynności. Dlatego nasze pomysły na prezent dla podróżnika i podróżniczki z pewnością sprawią turyście wiele radości a w trudnych chwilach pomogą mu rozwiązać kolejne niedogodności. Zapraszamy do świata najlepszych gadżetów turystycznych!

4
320

Chcesz zrobić prezent komuś, kto uwielbia podróżować i zastanawiasz się, jak ugryźć ten problem?
Jesteś we właściwym miejscu!

A co więcej, jesteś w tej dobrej sytuacji, że na rynku jest tak dużo artykułów turystycznych, że kupić prezent dla podróżnika to pestka! I to w każdym przedziale cenowym.

Przygotowaliśmy czternaście propozycji, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Będzie nam miło, jeśli wybierzesz coś, co również i Ciebie zaciekawi.

Kamera sportowa

Kamery sportowe GoPro
Kamery sportowe GoPro
Jeśli osoba, którą chcemy obdarować, uwielbia uwieczniać swoje przygody i podróże – kamera sportowa np. GoPro będzie idealnym prezentem i zarówno gadżetem turystycznym dla podróżnika. Filmowanie z perspektywy samego podróżnika, wolne ręce, a przy tym możliwość filmowania także w wodzie – to główne zalety takiego akcesorium.

Idąc dalej…

Zegarek podróżnika

Jakie funkcje zegarka turystycznego mogą przydać się podróżnikowi? Podświetlenie, stoper, pomiar prędkości, czas światowy, krokomierz – to tylko niektóre z nich. Dodatkowo, dobry zegarek dla turysty powinien być wodo – i wstrząsoodporny. Z takim to i się popływa, poskacze i pojeździ.

A gdy się nasz podróżnik wraz ze swoją podróżniczką zmęczą to przyda im się…

Kawiarka turystyczna

Czy może być coś bardziej rozkosznego niż wypicie świeżo zaparzonej, aromatycznej kawy w blasku ogniska? W lesie, na łące, albo i na całkowitym pustkowiu? Dla kawosza – podróżnika na pewno nie. Jeśli więc chcecie go uszczęśliwić, kawiarka turystyczna będzie na tę okazję idealna.

Bez względu na to czy ma to być prezent na święta Bożego narodzenia czy na urodziny, nasi turyści ucieszą się z:

Nawigacja turystyczna

Nawigacja rowerowa GPS
Nawigacja turystyczna i rowerowa GPS
Jeśli chcemy wydać na nasz prezent nieco więcej, a nasz podróżnik i podróżniczka nie ma nawigacji, takie urządzenie może sprawić mu/jej naprawdę wiele radości. Nawigacja turystyczna GPS może być używana zarówno podczas pieszych wędrówek, jak i podczas wycieczek rowerowych. Jest wstrząsoodporna i wodoszczelna. Pokazuje nasze położenie i działa jak najdokładniejsza mapa. Wskazuje kierunek, w jakim mamy iść, by dojść do celu. Uff… żeby wymienić tylko te najważniejsze funkcje.

Ale idźmy dalej:

Uniwersalny adapter do gniazdek

Mały, lekki, a przy tym pozwala na korzystanie z prądu w każdym miejscu na świecie!

Równie atrakcyjnym prezentem dla turysty, zwłaszcza tego przemieszczającego się na rowerze będzie także:

Ładowarka rowerowa do telefonu

Ładowarka rowerowa do telefonu
Ładowarka rowerowa do telefonu
Ucieszy się z niej każdy zapalony rowerzysta, któremu dodatkowo leży na sercu dobro środowiska naturalnego. Ładowanie telefonu odbywa się tu dzięki pracy nóg!

Dzięki temu, łączymy przyjemne z pożytecznym!

Scyzoryk lub multitool

Bez takiego akcesorium nie warto nawet wyruszać na wyprawę na łono natury. Co mogą zawierać takie gadżety turystyczne? Prócz podstawowych narzędzi, jak scyzoryk czy nożyczki, znaleźć tu można jeszcze otwieracz, korkociąg, a nawet śrubokręt czy obcęgi!

Notes podróżnika

Dziennik podróży to nie tylko doskonała pamiątka. Zapisywanie „na gorąco” wrażeń i przygód może stać się doskonałym materiałem na artykuł czy bloga.

Sakwy rowerowe

Sakwy rowerowe na prezent dla turysty
Sakwy rowerowe na prezent dla turysty
Przydadzą się każdemu zapalonemu rowerzyście – podróżnikowi. Do wyboru mamy różne pojemności: 30, 40, 50 i 60 litrów. Dzięki takiemu wyposażeniu nasz turysta będzie mógł udać się tam, gdzie tylko zapragnie – wszystko, co będzie mu potrzebne, będzie miał przy sobie.

Teraz prezent dla podróżników, który odmieni oblicze turystyki!

Namiot prysznicowy

Wiadomo, że spanie pod namiotem zawsze niesie za sobą problem: co z myciem? Jeśli nie mamy w pobliżu prysznica, taka wyprawa może być mało komfortowa. Dlatego namiot prysznicowy – taki, w którym można się spokojnie przebrać i – używając specjalnego urządzenia z baniaczkiem – umyć, to po prostu bajka. Przyjemność płynąca z biwakowania wzrasta o 100%.

Hamak turystyczny

Hamak do rozwieszenia na drzewach zapewnia bezpieczne, a przy tym wygodne miejsce do spania. Najlepsze modele są tak leciutkie i tak małe, że mogą się zmieścić nawet… w kieszeni.

Szukając prezentu dla podróżnika i podróżniczki warto zainspirować się artykułem, w którym stworzyliśmy listę rzeczy potrzebnych na wyjazd! Znajdziesz na niej wszystko to czego może potrzebować na wakacyjny wyjazd osoba, którą chcesz obdarować prezentem. Może tam znajdziesz swoje inspiracje na najlepszy prezent lub praktyczny gadżet.

Chusta typu „Buff”

Najlepszy prezent dla podróżnika i podróżniczki
Najlepszy prezent dla podróżnika i podróżniczki
Można ją zakładać na 12 (jak dotąd wymyślonych) sposobów, w tym jako czapkę, szalik, czy kominiarkę. Wykonana jest z materiałów, które zapewniają zarówno odpowiednią temperaturę, jak i przepływ powietrza.

Taka chusta z pewnością przyda się w pieszych wędrówkach jak i rowerowych podróżach w czasie dużych upałów, deszczu jak i mgły.

Mapa zdrapka

Prezent dla każdego podróżnika i podróżniczki. Na rozwieszonej mapie zdrapuje się miejsca, w których już się było. Czy to nie wspaniałe? W dodatku widać od razu, gdzie jeszcze warto by pojechać. I jak łatwo można planować podróże z taką mapą! Nie mówiąc o dumie i zadowoleniu w momencie zdrapywania kolejnego kraju. Dostępne są mapy Polski, Europy i świata.

Globus

Och, taki zwykły globus, to nasz podróżnik zapewne zna już na wylot. A co powiecie na globus korkowy, na którym można zaznaczać pinezkami lub chorągiewkami miejsca, w których się było?

Na każdą okazję i bez okazji. Nasza lista prezentów dla osoby podróżującej z pewnością przybliży Cię do wyboru tego jednego, jedynego, wymarzonego prezentu. Święta Bożego narodzenia, urodziny, imieniny, rocznica czy chociażby gadżet z okazji wyjazdu i wyruszenia w kolejną podróż – zachęcamy do skorzystania z naszych pomysłów na prezent!

Dajcie znać w komentarzach jakie prezenty Wy kupiliście swoim ukochanym podróżnikom i turystom!

4 OPINIE

  1. Hamak turystyczny to super opcja. Myślę, że latem to genialne miejsce na odpoczynek czy właśnie do spania na dziko. Mapa zdrapka już jest w moim liście do św. Mikołaja i po cichu liczę na nią, żeby mogła ozdobić mój pokój 😀

  2. Heh, trzeba jednak zrobić dobre rozeznanie co do akcesoriów dla podróżników. Mój mąż pod choinkę dostał dwie mapy zdrapki:D

  3. Zastanawiam się właśnie, czy lepiej kupić praktyczny prezent dla podróżnika, czy lepiej coś typu globus zdrapka. W sumie, gdyby to chodziło o mnie, wolałabym praktyczny prezent, ale po konsultacji ze mną. Tylko, że ja akurat chcę kupić niespodziankę.

ZOSTAW OPINIE

Dodaj komentarz
Twoje imię