Gdzie jechać na wakacje w styczniu

Gdzie jechać na urlop w styczniu? To pytanie powraca jak bumerang. Kiedy w Polsce panuje plucha są na świecie miejsca gdzie jest ciepło i przyjemnie. Dlatego tym artykułem odkrywamy przed Wami porady i opinie na temat tego gdzie najlepiej jechać na wakacje w styczniu. Wszędzie tam gdzie jest ciepło, gdzie jest woda, słońce i nie pada - tam warto pojechać i spędzić styczeń w innej rzeczywistości.

3
2934

Styczeń – pierwszy miesiąc każdego nowego roku.

Święta właśnie się skończyły a my wracamy do normalnych obowiązków, do szkół, do pracy. Okres ten z pewnością nie napawa optymizmem, bo już od kilku miesięcy mamy w Polsce spory niedobór słońca i mróz. A Ty ciągle zastanawiasz się gdzie teraz jest najcieplej

Aby tą sytuację nieco poprawić, zalecamy wybrać się na krótki, bądź nieco dłuższy urlop w ciepłe miejsca na naszym globie, i to właśnie teraz! W styczniu.

Szarzyzna zza oknem, smutne ulice i brak śniegu nie zachęcają, a już kilka godzin lotu stąd, świat wygląda zupełnie inaczej! Można zrzucić zimowe ciuchy i trochę powygrzewać się na słoneczku. Do tego oferty wyjazdów są jednak tańsze w porównaniu do letniego sezonu. Aktualnie także wiele z nich oferuje bezpośrednie połączenia lotnicze do wybranych destynacji. Zobacz gdzie jest najcieplej w styczniu, co warto zobaczyć i w jakiej cenie znajdziesz wakacje w styczniu w biurach podróży.

Oto kilka naszych propozycji, jeśli chodzi o to gdzie jechać na wakacje w styczniu:

Wyspy kanaryjskie

Wakacje w styczniu - Wyspy kanaryjskie
Wakacje w styczniu – Wyspy kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie to stosunkowo bliski kierunek na ucieczkę przed zimą. Nie wymaga posiadania paszportu, a lot jest na tyle znośny, że można zabrać ze sobą dzieciaki, bez obaw o marudzenie. Jednak główną zaletą jest pogoda, która tam panuje w styczniu. Temperatury dochodzą do 25 stopni w ciągu dnia, a woda jest nawet cieplejsza od tej, którą możemy znać znad Bałtyku (19 stopni). Cieplej jest na Fuertaventura i Lanzarote, a to ze względu na bliskie położenie względem kontynentu afrykańskiego, jednak tam też mocno wieje. Nieco łagodniej jest na Gran Canarii i Teneryfie. Do wizyty na Wyspach Kanaryjskich zachęcają także ceny samych wakacji, gdyż w porównaniu do tych z lata są wyraźnie niższe. A w hotelach sezon trwa tu cały rok.

Zobacz także: Aktualne ceny na Lanzarote!

Egipt

Urlop w styczniu - Egipt
Urlop w styczniu – Egipt

Najkrótszy lot w cieplejsze strony wykonamy zapewne, jeśli wybierzemy Egipt. W styczniu cenowo wypada on naprawdę atrakcyjnie. Na miejscu czeka nas temperatura nawet do 21-23 stopni, więc do zwiedzania tego afrykańskiego kraju, dla osób nie znoszących wysokich upałów – jak znalazł. Słońce świeci przez pełne osiem godzin dziennie, więc jest gdzie naładować nasze wewnętrzne baterie. Morze ma temperaturę 22-24 stopni, można więc również ponurkować. Tłumów o tej porze roku nie ma, jedynie niepewna sytuacja z polityczna sprawia, że niewiele osób aktualnie stawia na Egipt.

Wakacje w styczniu w Izraelu

Wczasy w styczniu - Izrael
Wczasy w styczniu – Izrael

Jeśli chcemy postawić na Morze Czerwone, lepiej udać się do Izraela, a konkretnie w rejony kurortu Ejlat. Temperatury w ciągu dnia oscylują tu wokół 21-22 stopni, czasem nawet i więcej. Można skorzystać z wszelkich sportów wodnych, gdyż w styczniu woda ma temperaturę na poziomie 20 stopni. Izraelskie kurorty oferują podobne rozrywki w porównaniu do egipskich, a jednak jest nieco bezpieczniej. Dla chętnych to także dobry okres by zwiedzić Izrael, gdyż temperatury są dla nas mocno wiosenne (18-19 stopni). Czekają tak znane miejsca jak : Tel-Aviv, Jerozolima, czy Betlejem.

Kenia

Wakacje w styczniu - Kenia
Wakacje w styczniu – Kenia

Z kierunków już bardziej oddalonych od Polski, można polecić wakacje w styczniu w Kenii. Szczególnie jeśli wybieramy się tam na safari, by popodziwiać dzikie zwierzęta. Wówczas panuje tam pora sucha, więc warunki do fotograficznych polowań są najlepsze. Drugim niezaprzeczalnym bonusem jest mniejsza ilość komarów, w tym czasie. A wiadomo, że lubią one sprzedawać różne, nieciekawe choróbska. Temperatura w Kenii przez cały rok jest mniej więcej równa. W styczniu można spodziewać się ponad 30-stopniowych wskaźników, a woda ma zacne 28 stopni Celsjusza.

Tajlandia czyli tam gdzie ciepło!

Urlop w styczniu - Tajlandia
Urlop w styczniu – Tajlandia

W porze zimowej wiele osób stawia też na daleką Tajlandię. Błękitne morze, rajskie plaże i pełno słońca – czego chcieć więcej. A akurat styczeń jest idealnym czasem na urlop w Tajlandii, panuje tam pora sucha, bez zniewalających upałów. Deszcze nie dokuczają, a średnie temperatury w ciągu dnia to 26 – 30 stopni i nie spadają poniżej 20-stu. Prawdziwa gratka dla lubiących się porządnie wygrzać w promieniach słonecznych. Do tego Tajlandia to stosunkowo niedrogie państwo, które ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Temperatura wody w morzu jest na podobnym poziomie – 28 stopni.

Dominikana

Wyjazd w styczniu - Dominikana
Wyjazd w styczniu – Dominikana

Hit sprzedażowy ostatnich miesięcy to niezaprzeczalnie Dominikana. Styczeń to chyba najkorzystniejsza pora na odwiedziny w tym wyspiarskim państwie. Po pierwsze panuje wówczas pora sucha, gdzie opadów jest zdecydowanie mniej, niż w innych miesiącach w ciągu roku. Jest więc szansa, że cały urlop spędzimy na plaży, a nie w hotelu. Oprócz tego skończył się okres huraganów (trwa od końca lata do jesieni) i wilgotność powietrza wynosi ledwie 70% (zamiast 90% latem), co dla Europejczyków nie jest bez znaczenia. Temperatury w ciągu dnia dochodzą do 30 stopni, a woda jest nagrzana do około 26 stopni. Trzeba pamiętać, o tym że ceny mogą być wówczas nieco wyższe, bo to wszak szczyt sezonu na Karaibach.

Kuba

Wyjazd w styczniu na Kubę
Wyjazd w styczniu na Kubę

Druga destynacja karaibska na podróże w styczniu to Kuba. Podobnie do Dominikany to dobry czas na odwiedziny na kubańskiej ziemi. Okres huraganów jest już za nami, następuje pora sucha z niewielkimi szansami na opady. Niestety także i tu trzeba liczyć się z wysokim poziomem wilgotności powietrza, ale to tropiki – więc trzeba być przygotowanym. Temperatury w ciągu dnia w styczniu dochodzą do 26 stopni, czyli prawie tyle samo, ile będzie miała woda w morzu. Podobno dlatego w styczniu miejscowi nie wchodzą do morza, ale dla nas przyzwyczajonych do lodowatego Bałtyku, taka temperatura jest idealna 😉

Wszyscy, którzy wybierają się za granicę powinni zapoznać się ze stroną Ministerstwa spraw zagranicznych, na które prezentowane są ostrzeżenia dla podróżujących -> www.msz.gov.pl/ostrzezenia_dla_podrozujacych, pamiętajcie też o obowiązkowych szczepieniach dla turystów, zwłaszcza kiedy wybieracie się w tak egzotyczne miejsca. Dzięki nim macie szansę uniknąć niebezpieczeństwa oraz przykrych niespodzianek.

PRZEGLĄD RECENZJI
Dostępność miejsc
Ceny biletów
Ilość biur podróży

3 OPINIE

  1. Wakacje zimą w ciepłym kraju to jest świetny pomysł. Dwa tygodnie kąpieli w cieplutkiej wodzie i wygrzewanie się na plaży – zawsze to 14 dni mniej pluchy, szarości i ciemnicy. Polecam:)

ZOSTAW OPINIE

Dodaj komentarz
Twoje imię