Zestaw głośnomówiący do samochodu

0
147

Pełne skupienie na drodze, obie ręce na kierownicy, a przy tym rozmowa przez telefon z doskonałą jakością dźwięku. To wszystko ma znaczenie zwłaszcza wtedy kiedy w długą wakacyjną podróż wybieramy się własnym samochodem.

Dodatkowo zestaw głośnomówiący do samochodu – bo o nim tu mowa – jest niezwykle prosty w obsłudze.

Jak to zwykle bywa w przypadku nowoczesnych akcesoriów elektronicznych, jest też wyposażone w wiele funkcji, które sprawiają, że – kupując jeden produkt – zyskujemy w rzeczywistości kilka.

Jak to możliwe?
Sprawdźcie!

Zestaw głośnomówiący do samochodu
Zestaw głośnomówiący do samochodu / Jaki wybrać i kupić? Radio, zestaw słuchawkowy Bluetooth czy transmiter FM?

Jak działa zestaw głośnomówiący w samochodzie?

Samochodowy zestaw głośnomówiący to urządzenie, które sparowane z naszym telefonem komórkowym / smartfonem pozwala na wygodną rozmowę telefoniczną podczas jazdy.

Nasz głos jest dobrze słyszalny przez rozmówcę, a my głos naszego rozmówcy słyszymy doskonale dzięki głośnikom samochodowym, zestawowi słuchawkowemu lub też głośnikom dołączonym do zestawu. (Ta druga opcja zalecana jest w przypadku, gdy głośniki będące na wyposażeniu auta nie są najlepszej jakości).

Prowadzenie rozmowy telefonicznej przy jednoczesnej jeździe samochodem wymaga urządzeń, które będą ułatwiać wszelkie czynności, jakie zwykle wykonujemy na telefonie podczas rozmowy.

I nimi w dużej mierze zajmiemy się w dalszej części artykułu.

Tymczasem zastanówmy się:

Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu wybrać i kupić?

Obecnie niewiele osób decyduje się na zestaw głośnomówiący wymagający połączenia urządzeń przy pomocy kabla – tu prym wiedzie niezwykle wygodne, radiowe połączenie Bluetooth.

Wielbiciele sprzętów wielofunkcyjnych mogą zdecydować się na zakup radia samochodowego lub też transmitera FM z zestawem głośnomówiącym. Bluetooth do samochodu staje się coraz bardziej popularny więc nie powinno być problemu z dostępnością urządzeń.

We wszystkich modelach samochodowych zestawów głośnomówiących możemy liczyć na funkcje znacznie ułatwiające rozmowę telefoniczną w aucie. Zatem jaki zestaw głośnomówiący będzie najlepszy?

Dzięki nim jazda samochodem staje się bardziej bezpieczna.

Zestaw głośnomówiący Bluetooth

Technologia Bluetooth to najwygodniejszy i obecnie najbardziej popularny sposób komunikacji pomiędzy urządzeniami – w tym wypadku pomiędzy telefonem a zestawem głośnomówiącym.

Umożliwia ona połączenie niemal z każdym telefonem i smartfonem, jednak przed zakupem zestawu trzeba sprawdzić w instrukcji, czy będzie on obsługiwać nasz telefon.

Zestaw słuchawkowy
Zestaw słuchawkowy Bluetooth do aut? Mamy ranking cen!

Radio samochodowe z zestawem głośnomówiącym

To rozwiązanie wygodne, wielofunkcyjne i pozwalające oszczędzić miejsce na kokpicie. Jednak to jeszcze nie wszystkie jego zalety.

Spójrzcie, jakie może mieć dodatkowe funkcje:

 1. Wybieranie głosowe,
 2. Szybkie wybieranie „ulubionych” numerów,
 3. Automatyczna aktualizacja książki telefonicznej,
 4. Automatyczne kopiowanie wszystkich numerów jednego kontaktu (nie we wszystkich radiach znajdziemy tę funkcję – w przypadku większej liczby numerów jednego kontaktu tańsze modele przypisują tylko jeden, pierwszy numer na liście lub zapisują kolejny kontakt),
 5. Automatyczna odpowiedź SMS w trakcie jazdy samochodem,
 6. Odbiór muzyki z telefonu,
 7. Możliwość podłączenia dwóch telefonów do zestawu (na przykład służbowego i prywatnego),
 8. Pamięć parowania telefonów,
 9. Ustawienie Vocal służące do korekcji dźwięków.

Prawda, że brzmi zachęcająco?

A co powiecie na…

…transmiter FM Bluetooth z zestawem głośnomówiącym?

Transmiter FM to urządzenie, które – połączone z radiem – pozwala na słuchanie muzyki z MP3 poprzez głośniki samochodowe. Dodatkowo, niektóre modele mogą pełnić funkcje zestawu głośnomówiącego. Automatycznie przełączają się pomiędzy trybem odtwarzania muzyki a trybem głośnomówiącym Bluetooth.

Najwyższa pora na przedstawienie wspomnianych na początku funkcji, które mają ułatwiać życie kierowcy prowadzącego rozmowę telefoniczną.

Oto one.

Pomocne funkcje i udogodnienia

Naszym zdaniem, do funkcji i udogodnień w zestawach głośnomówiących, które zasługują na szczególną uwagę, należą:

 1. Wyświetlacz LCD,
 2. Wspomniane już wcześniej przy okazji radia z zestawem: możliwość podłączenia dwóch telefonów oraz synchronizacja książki telefonicznej,
 3. Sterowanie głosem,
 4. Jakość dźwięku HD,
 5. Redukcja szumów,
 6. Automatyczne wysyłanie odpowiedzi SMS, także po odrzuceniu połączenia,
 7. Lokalizacja samochodu na parkingu,
 8. Wyciszanie radia samochodowego w chwili, gdy ktoś dzwoni,
 9. Strumieniowe odtwarzanie muzyki,
 10. Funkcja przesyłania muzyki i podcastów,
 11. Aktywacja po wejściu do pojazdu,
 12. Moduł GPS ułatwiający korzystanie z nawigacji.
Zestaw głośnomówiący do auta
Zestaw głośnomówiący do auta / Przeczytaj opinie i porównaj ceny!

U jakich producentów szukać dobrego zestawu głośnomówiącego?
Ile kosztuje taki sprzęt?

Służymy odpowiedzią.

Producenci i cena zestawów głośnomówiących do samochodu

Wśród producentów najpopularniejszych zestawów głośnomówiących do samochodu dobre opinie mają takie marki jak Jabra Drive, Parrot, Samsung, Nokia, Motorola, HTC, Plantronic, Alcatel, Silvercrest czy Bury. Cena zestawu głośnomówiącego do auta waha się w granicach od 100 do 300 złotych.

Jest to wydatek, który należy ponieść jeśli często jeździmy samochodem a nasz telefon ciągle dzwoni. Taki zestaw słuchawkowy to podstawowe wyposażenie taksówkarzy, kierowców samochodów ciężarowych (TIRów), handlowców i innych osób, które dużo rozmawiają przez telefon i dużo jeżdżą samochodem.

Dajcie znać jaki zestaw głośnomówiący Wy wybraliście do swojego auta? Podzielcie się opiniami i cenami takich zestawów.

ZOSTAW OPINIE

Dodaj komentarz
Twoje imię